Publikováno: 01.09.2015 11:53

Solus - černý puntík pro dlužníky

Už jste slyšeli o registru s názvem SOLUS? Ptáte se, jak se do něj můžete dostat? A víte, jak dlouho vám tento černý puntík zůstane? My ano!

Stačí propásnout splátku za firemní telefon, opozdit se s platbou nájmu, energií a problém jménem SOLUS je na světě. Ale o co vlastně jde? Solus je zkratkou pro Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Jedná se o zájmové sdružení založené v roce 1999, na kterém se podíleli zejména banky a mobilní operátoři. Toto sdružení právnických osob aktivně udržuje aktuální registr dlužníků, do kterého pak mohou všichni členové SOLUS nahlížet.Mám záznam v registru = banka mi nepůjčí

V praxi to může vypadat následovně. Díky nepříznivé finanční situaci se opozdíte s platbou účtu za telefon, propásnete jedno upozornění, druhé a operátor vám nakonec účet zablokuje. Zároveň vám však udělí záznam do SOLUSU. O týden později však svůj účet řádně zaplatíte… ovšem záznam v registru dlužníků vám zůstává. Dejme tomu, že za měsíc na to potřebujete finance na rozjezd podnikání a žádáte banku o úvěr, ta vám ho bohužel nedá a to právě kvůli onomu zápisu v SOLUSU. A takto „pohořet" můžete i u jiných služeb.

JAK DLOUHO TRVÁ ZÁPIS V SOLUSU? Záznam o úhradě dluhu uchovává SOLUS 3 roky. Pokud vám záznam vznikl na základě dluhu u mobilního operátora, počítejte s vymazáním černého puntíku po 1 roce od úhrady dluhu.

Je tedy jasné, že takovýto černý puntík se opravdu nevyplatí. Naštěstí v České republice existují i spolehlivé nebankovní půjčky bez nahlížení do registru, kde můžete finance získat oproti svému movitému majetku.


Štítky: problémy, solus, dluhy

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními

Mohlo by vás také zajímat

Rackmultipart20151203 11945 13rscfs

Rozvoj podnikání a půjčka

Málokterý živnostník nebo firma má takový dostatek volných peněz, ž...

Zobrazit více

Rackmultipart20151020 30078 6va02o

Jak zvládat problémy a rizika v podnikání?

Ať jste začínající podnikatel nebo už delší čas řídíte vlastní firm...

Zobrazit více

Rackmultipart20150916 18463 1h0t96c

Když vám stojí registr v cestě, s nebankovním úvěrem blýská se na lepší zítřky

Věděli jste, že v takzvaných registrech dlužníků nejsou pouze skute...

Zobrazit více