Publikováno: 15.03.2016 12:35
(0 hlasů, průměr: 0.0 z 5)

Jak využít informace z aplikace ARES?

O online aplikaci ARES už jste si na našem blogu mohli přečíst minule. Dozvěděli jste se základní informace o tom, co to vlastně ARES je a odkud čerpá informace. Tentokrát se však podíváme, jak se používá
Pokud o aplikaci ARES slyšíte poprvé, NOVA leasing vám doporučuje se podívat na článek Víte, co je to ARES, který spravuje Ministerstvo financí? Jak jsme již zmínili v úvodu, dozvíte se zde všechny základní informace. Teď si však pojďme vysvětlit, jak tento online rejstřík nabitý informacemi použít.

Najděte dostupné informace… třeba o svém obchodním partnerovi

V prvním kroku je nutné je přejít na tuto webovou adresu aplikace. Ta zní následovně:
www.info.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz, případně zadejte do svého vyhledávače klíčové slovíčko ARES. Ve výsledcích by se vám aplikace měla zobrazit jako první. Přejděte tedy na stránku aplikace, kde uvidíte vyhledávací formulář. Vyhledávejte nejlépe podle jména nebo IČ, není to však podmínkou. Pokud víte například jen číslo domu, zadejte ho. Vždy je však nutné uvést i obec, na což vás však aplikace upozorní.


Nyní se vám zobrazí nalezené subjekty, kde vidíte IČ, jméno i místo podnikání. Další kolonka s odkazy zobrazuje jednotlivé zkratky dostupných zdrojů. Můžete si tedy jedním kliknutím zobrazit informace z veřejného rejstříku, živnostenského rejstříku atd. Máte tedy pohromadě všechny dostupné informace na jednom místě, aniž byste museli vyhledávat skrze různé webové stránky.

ARES má však i další vychytávky

Pokud si pozorně všimnete vyhledávacího formuláře, zjistíte, že některé kolonky mají proklikatelný nadpis. Klikněte například na Obce a rázem máte po ruce mapu České republiky, rozdělenou podle jednotlivých okresů. Když si jeden z nich vyberete, rozklikne se vám seznam všech náležících obcí i s kódem, PSČ a číslem příslušného finančního úřadu. Kromě obce si tak můžete jednoduše zobrazit i všechny možné právní formy, finanční úřady nebo seznam CZ-NACÍ, tedy klasifikaci ekonomických činností. ARES se vám tedy může hodit i tímto způsobem.

Doufáme, že vám NOVA leasing tímto článkem pomohl a rozšířil obzory!
Pro další zajímavé informace sledujte pravidelně náš blog nebo se podívejte přímo na naše stránky, kde najdete kompletní nabídku služeb pro získání nebankovní půjčky!

Nemáte v tématu ještě zcela jasno? Potřebujete se na něco zeptat? Využijte možnost našeho online chatu!
ZAHÁJIT NOVA LEASING ONLINE CHAT

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními