Publikováno: 12.01.2017 11:00
(11 hlasů, průměr: 5.0 z 5)

Bankovní registr – K.O. faktor, díky kterému vás může banka odmítnout

Potřebujete pro své podnikání finance? Chcete řešit krizi? Nebo se vám daří a chcete podnikání rozvíjet dál? Můžete se obrátit na banku, ale počítejte s tím, že jsou zde rizika, díky kterým vás může banka odmítnout.

A jedním z těchto rizikových faktorů je nahlížení do registrů, respektive jejich kontrola. Banky totiž do registrů nahlíží velmi přísně. A to může být pro vaši žádost zcela zásadní.

Registrem je myšlena určitá databáze, která o vás, jakožto o podnikateli, shromažďuje nejrůznější informace, podle kterých se institut rozhoduje, zda-li bude vaše žádost o finanční půjčku schválena.

Registry můžeme rozdělit na bankovní a nebankovní a označujeme zkratkami BRKI (bankovní registr) a NRKI (nebankovní registr). V tomto článku se však zaměříme pouze na bankovní registr.

Bankovní registr – BRKI

Bankovní registr, který shromažďuje informace o všech fyzických osobách, tedy občanech i fyzických osobách, které podnikají (podnikatelé). Tyto osoby však musí mít uzavřený určitý typ smlouvy s jedním z členů BRKI. Podotýkáme však, že sem spadají i smlouvy žadatelů i těch, kteří s bankou navázali vztah již v minulosti.

Abyste měli přehled, které konkrétní instituce do BRKI patří, podívejte se do tohoto seznamu(nezaručujeme však jeho aktuálnost).

A proč je tedy bankovní registr rizikovým faktorem při schvalování půjčky?

Banky si o vás z registru zjistí nejen vaše identifikační údaje, ale také přesně ví počet všech vašich úvěrových smluv. Nejzásadnější jsou však informace o vaši platební morálce, záznamy obsahují výši úvěrů, splátek a zároveň i historii splácení vašich závazků. Všechny tyto informace se uchovávají až 4 roky po splacení závazku. V případě, že jste o úvěr žádali a nebyl vám schválen, zůstává informace ještě rok po žádosti.


Na všechny tyto údaje je bankou nahlíženo velmi přísně a pakliže máte v registru záznam, je pravděpodobné, že bude vaše žádost o poskytnutí financí zamítnuta.

V takovém případě může být řešením nebankovní půjčka.
NOVA leasing nepovažuje záznam v registru za rozhodující faktor, pro nás je důležité vám pomoci a nalézt řešení. Proto se na nás neváhejte obrátit a sjednejte si nezávaznou konzultaci zdarma.


Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními