Publikováno: 20.12.2016 13:00
(10 hlasů, průměr: 5.0 z 5)

Bezplatná daňová složenka vám umožní platit daně zdarma!

Možná už jste o bezplatné daňové složence slyšeli… a pokud ne, dozvíte se víc v následujícím článku, kde jsme vše ohledně placení daní podrobně vysvětlili.

Finanční správa se rozhodla, že plátcům, kteří preferují hotovostní placení daní usnadní celý proces. Od března tohoto roku máte totiž možnost zaplatit vybrané daně za pomoci speciální bezplatné daňové složenky. A dobrou zprávou je, že cenu této služby hradí majitel účtu - tedy Finanční správa.

Platili jste daně přímo na pokladně? Už nemusíte!

V České republice je celkem 98 hotovostních pokladen, na kterých můžete daně uhradit. A to bývá často velký problém pro občany a podnikatele, kteří bydlí na odlehlých místech, vesnicích, nebo jednoduše nemají možnost dojet do většího města na pracoviště s pokladnou. A právě těmto občanům a podnikatelům pomohla Finanční správa nejvíce. Od teď totiž mohou vybrané daně uhradit za pomocí speciální složenky a to přímo na pobočkách České pošty. Těch je po celé republice okolo 3 200, což je velmi razantní rozdíl oproti 98 pokladnám.

Které daně lze za pomoci bezplatné daňové složenky uhradit?

Daně, které máte možnost uhradit poštovní poukázkou typu A doklad V/DS jsou:

  • daň z převodu nemovitosti,
  • daň z nemovitých věcí,
  • daň z nabytí nemovitých věcí,
  • daň z příjmu fyzických osob podávajících daňové přiznání.

Pokud tedy preferujete hotovostní platby, zkuste příště navštívit Českou poštu a využít bezplatnou daňovou složenku.Štítky: daně

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními