Publikováno: 22.10.2015 11:00
(10 hlasů, průměr: 5.0 z 5)

Co je to zpětný leasing? Známe odpověď!

Pokud podnikáte a zajímá vás svět financování, nejspíš už vás zasáhl pojem „zpětný leasing". Víte však, co všechno se pod těmito dvěma slovy skrývá? Možná lehce tušíte, možná nemáte vůbec ponětí o co jde. Tak právě pro Vás jsme sepsali tento článek, který vám vysvětlí, co zpětný leasing vlastně vůbec znamená a jak vám může ve vašem podnikání pomoci.

Zpětný leasing je ve své podstatě bezpečná, spolehlivá a rychlá nebankovní půjčka, v rámci které ručíte svým vlastním movitým majetkem. Tak nějak by zněla opravdu ta nejstručnější definice. Pojďme se však podívat na to, jak nebankovní půjčka vlastně funguje.


Zpětný leasing funguje oproti majetku, který stále používáte

Pokud zrovna v této chvíli netušíte, co všechno do movité kategorie spadá, doporučujeme přečíst náš článek Movitý majetek – co si pod ním představit a jeho využití při financování firmy a budete mít hned jasno. Zjistíte, že se vlastně jedná o věci, které využíváte ke svému podnikání a které vám zajistí spolehlivé a rychlé finance i přes to, že majetek stále používáte.


Jak tedy vypadá proces nebankovní půjčky pro podnikatele?Toto jednoduché schéma vám vysvětlí, jak celý proces nebankovní půjčky pro podnikatele funguje. Sami vidíte, že se nejedná o nic složitého, jen upozorňujeme, abyste si dali pozor hned během druhého kroku a nepodcenili výběr společnosti. Na spolehlivé a profesionální společnosti, která se zajímá o vaše potřeby a na základě nich pak sestaví nabídku přímo na míru, totiž záleží zřejmě úplně nejvíce.

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními