Publikováno: 27.05.2016 13:00
(10 hlasů, průměr: 5.0 z 5)

Druhotná platební neschopnost – jak překonat období, během kterého čekáte než firma zaplatí?

Dostala se vaše firma do druhotné platební neschopnosti? Jak tuto situaci řešit? A víte vůbec, co to ta druhotná platební neschopnost vlastně znamená? Všechno vám prozradíme v následujícím článku!

Co to je druhotná platební neschopnost?

Pojďme se prvně podívat na to, co je druhotná platební neschopnost. Jedná se o situaci, kdy podnikatel není schopen uhradit své závazky vůči jiné firmě a to z důvodu doposud neuhrazených pohledávek od odběratele. Pojďme si to ukázat na praktickém příkladu.

Pan Novák má firmu A na výrobu propisek. Náplně do propisek mu pravidelně dodává firma B. Hotové propisky pak pan Novák prodává firmě C. Nyní se pan Novák nachází v situaci, kdy mu firma C ještě nezaplatila za dodávku zboží a on tak nemá potřebné finance na uhrazení náplně. Tím pádem se dostává do svízelné situace, kdy je dlužníkem u firmy B skrze neschopnost uhrazení dluhu od firmy C.


Dostaneme vás z druhotné platební neschopnosti

V případě druhotné platební neschopnosti se bez vlastní příčiny dostáváte do pozice dlužníka. Jak toto složité období překonat? Můžete se obrátit na NOVA leasing. Společnost totiž umí poskytnout finance do doby než vám firma uhradí pohledávku. A zároveň umí poskytnout peníze tomu, kdo dluží, aby pohledávku vyplatil.

Týká se situace druhotné platební neschopnosti i vás? Nenechte vaše podnikání upadnout do krize a kontaktujte NOVA leasing.


    Doufáme, že vám NOVA leasing tímto článkem pomohl a rozšířil obzory.
    Pro další zajímavé informace sledujte pravidelně náš blog nebo se podívejte přímo na naše stránky, kde najdete kompletní nabídku služeb pro získání nebankovní půjčky!

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními