Publikováno: 01.04.2015 12:26
(0 hlasů, průměr: 0.0 z 5)

Když vám stojí registr v cestě, s nebankovním úvěrem blýská se na lepší zítřky

Věděli jste, že v takzvaných registrech dlužníků nejsou pouze skuteční „hříšníci", ale všichni, kdo v bance zažádali o úvěr? A je jedno, jestli ho získali či nikoliv?

Takže pokud chcete například porovnat nabídky nebo jen „popíchnout" svou domovskou banku, abyste získali lepší podmínky, můžete na to nakonec ošklivě doplatit. Každá banka totiž vidí i všechny ostatní žádosti a snadno dojde k názoru, že se snažíte získat několik úvěrů najednou, protože potřebujete víc peněz, než jí tvrdíte. Anebo že vám ostatní banky žádost zamítly, což vám na důvěryhodnosti také nepřidá. Navíc - i když žádné peníze nezískáte, všechny informace o vaší cestě za financováním zůstanou ještě rok v evidenci.


V České republice funguje několik registrů, nejdůležitější jsou Bankovní registr klientských informací, Nebankovní registr klientských informací a registr dlužníků SOLUS. Všechny uchovávají bohužel pouze suchá data, nikoho už nezajímají příběhy, které se za nimi skrývají. Třeba to, že se prosperující firma dostala do přechodných problémů vinou krize v odvětví a zasloužila by si spíš pomoc než ránu z milosti.

Podnikatelé ve složité situaci často po zamítnutí bankovního úvěru propadnou zoufalství a úplně rezignují. Přitom je tu ještě další možnost – nebankovní finanční instituce. Ty se zabývají právě financováním společností, které z nějakých důvodů neuspěly v bance, a dovedou pomoci a poradit tam, kde běžný úvěr nestačí nebo není dostupný.

Ovšem pozor – až budete pro nebankovní půjčku hledat spolehlivého partnera, na internetu na vás vyskočí lecjaké nabídky. Některé z nich budou podezřelé na první pohled, některé až na ten druhý. Následujících pět bodů vás ve vašem hledání navede tím správným směrem.

  • Jednejte o penězích v sídle společnosti. Přece byste si nepůjčili miliony od někoho, koho jste osobně neviděli. Takhle si aspoň prověříte, že společnost opravdu existuje a má odpovídající provozní a personální zázemí.
  • Sledujte, jestli chtějí slyšet váš příběh a zajímají je vaše potřeby. Pokud někdo půjčuje peníze jako přes kopírák, pravděpodobně v tom bude nějaký háček. Vy hledáte někoho, kdo si vás vyslechne a nabídne vám to nejlepší řešení právě pro vás.
  • Všimněte si, jestli se zajímají o vaši budoucnost a schopnost splatit půjčené prostředky. Pokud se vám někdo snaží půjčit spoustu peněz bez toho, aby ho zajímalo, jestli je zvládnete splatit, je to zvláštní. Správného partnera majetek zajímá jenom jako zajištění financování a ne jako u některých úvěrových predátorů, jako snadný zdroj získání majetku za zlomkovou cenu.
  • Ujistěte se, že rozumíte smlouvě. Smlouva musí být dokonale srozumitelná, bez drobného písma a kliček. Nenechte se ukolébat tím, že vám společnost smlouvu pošle e- mailem – papírová verze může být úplně jiná a ne vždy si toho všimnete.
  • Trvejte na tom, že budete jednat s odborníkem, který za vaše financování přímo zodpovídá, má dostatečné pravomoci a je to ten, kdo vám peníze půjčí, tedy ne nějaký zprostředkovatel či „call centrista".
Pokud si chcete hledání ušetřit, všech předcházejících pět bodů splňuje společnost NOVA leasing, a.s., která už s financováním pomohla tisícům firem. Pomocnou ruku podává například podnikům z oblasti strojírenství, zemědělství, dopravy, stavebnictví, zpracovatelského průmyslu nebo služeb, ale nejenom jim. Ke každému klientovi přistupuje s úctou a zájmem, proto zaměstnává odborníky, kteří dokáží rychle, efektivně a především přesně na míru vytvořit finanční i poradenské řešení. A samozřejmě zároveň disponuje dostatečným kapitálem. Takže pokud potřebujete peníze rychle, ale zároveň se zázemím stabilní a férové společnosti, NOVA leasing je ta pravá volba.

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními