Publikováno: 01.06.2016 12:00
(10 hlasů, průměr: 4.0 z 5)

Přemýšlíte o nákupu firemního auta? A koupíte ho za vlastní finance nebo na leasing?

Rozhodli jste se pro pořízení firemního vozidla? Skvělý nápad! Jenže teď určitě řešíte dilema, zda nový firemní vůz koupit za vlastní kapitál nebo raději přes leasing. Jaké tedy máte možnosti?


Pro pořízení nového firemního automobilu jich máte hned několik:

  • klasický finanční leasing
  • podnikatelský úvěr od banky
  • nebankovní úvěr
  • operativní leasing.
Výběr možností je tedy opravdu široký, jenže který je pro vás ten nejlepší? Pojďme se podívat na krátké charakteristiky jednotlivých možností.

Klasický finanční leasing

Tak jak jej všichni známe. S leasingovou společností sjednáte dlouhodobý pronájem založený na určité výši měsíčních splátek, po celou dobu splácení je vůz majetkem leasingové společnosti. Vaším majetkem se stává až po celkovém splacení leasingu.

Podnikatelský úvěr od banky

Případ, kdy vám banka poskytne podnikatelský úvěr a vy si tak ihned můžete pořídit nový vůz. Na rozdíl od leasingu jste jeho majitelem okamžitě od podpisu smlouvy. Zádrhel však může nastat v případě, že vám banka nechce úvěr poskytnout, například kvůli záznamu v Solusu.

Nebankovní úvěr

Pokud vám banka zamítla žádost o půjčku, máte možnost získat finance přes nebankovní úvěr. Nemusíte dokládat výši příjmů a společnost nenahlíží ani do žádného z registru dlužníků. Doporučujeme zvolit financování oproti zástavě vašeho movitého firemního majetku.

Operativní leasing

Tato forma poskytnutí firemního vozidla funguje na bázi dočasného pronájmu. Vůz využíváte, splácíte, ale po skončení nájemní smlouvy automobil vracíte zpátky pronajímateli. Výhodou operativního leasingu je, že si v rámci měsíčních plátek můžete zřídit také množství doplňkových služeb. Je však nutné počítat, že vůz se nestane nikdy vašim vlastním.    Doufáme, že vám NOVA leasing tímto článkem pomohl a rozšířil obzory.
    Pro další zajímavé informace sledujte pravidelně náš blog nebo se podívejte přímo na naše stránky, kde najdete kompletní nabídku služeb pro získání nebankovní půjčky!

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními