Publikováno: 06.04.2017 13:00
(11 hlasů, průměr: 5.0 z 5)

Vyhněte se statisícovým pokutám a odešlete přehledy pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ včas!

Daňové přiznání by již měl mít každý podnikatel hotové a podané na příslušném finančním úřadu. Nezapomeňte však na přehledy o vašich příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ!

Jak jistě víte, daňové přiznání bylo potřeba podat do 1. dubna 2017. Pokud tak někdo neučinil, měl ještě 5 dnů na podání bez sankce. Podání po tomto termínu je pokutované, proto věříme, že jste vše stihli tak, jak je potřeba. Nezapomínejte však na další povinnost, která se týká podání přehledů o vašich příjmech a výdajích, a to pro vaši zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nejpozdější termín podání je 2.května.

Pro podnikatele, kteří mají ze zákona povinnost auditu, případně jim daňové přiznání vyplňuje daňový poradce, tento termín neplatí. Čas mají až do 1. 8. 2017. Ovšem je nutné, aby výše zmíněný podnikatel tuto skutečnost ohlásil zdravotní pojišťovně i ČSSZ do konce dubna tohoto roku.


Jsem OSVČ a mé příjmy v loňském roce nepřesáhly 15 000 Kč

Pokud podnikáte a vaše příjmy nedosáhly v minulém roce (2016) 15 000 Kč odpadá vám povinnost podávat daňové přiznání. Nezapomeňte však na to, že přehledy pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ jsou pro vás povinné. Ve vašem případě máte u zdravotní pojišťovny čas do 8. 4. 2017, případně 10. 4. 2017 (záleží na vaší konkrétní pojišťovně). U ČSSZ platí jednotný termín do 31. 7. 2017.


Plňte své povinnosti včas a vyhnete se vysokým pokutám!

Neplnění povinností včas se může nehezky prodražit, proto mějte termíny dobře ohlídané a nenechávejte nic na poslední chvíli. Pokud se vám nepodaří včas odevzdat přehledy pro zdravotní pojišťovnu, hrozí vám pokuta až 50 000 Kč. V případě ČSSZ se pak jedná o udělení pokuty ve výši až 20 000 Kč. Tím to ovšem nekončí. Nepodali jste přehledy pro ČSSZ ani po následné výzvě? Dávejte velký pozor, v takovémto případě vám totiž hrozí až 100 000 Kč!

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními