Publikováno: 08.04.2016 07:36
(10 hlasů, průměr: 4.0 z 5)

Už jste se potkali se slovy jako je např. licitace, SOLUS a zástava ? A znáte jejich význam?

Exekuce v podnikání. Nepříjemná záležitost, která se však děje často… a stejně často většina z vás tápe v pojmech, které se okolo exekuce točí. Pojďme se tedy podívat na další výrazy a jejich význam.
Nezapomeňte se však podívat i na předchozí díly našeho slovníku!

  1. Jste v exekuci? A víte, co znamená daňová exekuce, exekuční titul nebo třeba insolvence?
  2. Exekuce v podnikání a pojmy kolem ní. Víte, co je to pohledávka, platební rozkaz nebo exekutorský zápis?


DRAŽBA (aukce, licitace)
Jedná se o určitou formu prodeje, kdy se v daný den (určuje exekutorský úřad) nabízí určitá věc (nemovitost, movitost, společnost) případně i víc věcí zabavených v rámci exekuce, ke koupi. A to těm zájemcům, kteří na dražbu dorazí (osobně, případně online, pokud se jedná o online dražbu). Konečná cena zboží není nijak stanovena, určena je pouze vyvolávací cena a věc získá ten, kdo nabídne největší sumu (vydražitel).


SOLUS
Zkratka pro Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. SOLUS provozuje aktivní registr dlužníků, na kterém se podílí především banky, mobilní operátoři i nebankovní společnosti, všichni členové mají možnost do registru nahlížet a zároveň do něj přidávat další dlužníky. Více informací o SOLUS najdete v článku Solus - černý puntík pro dlužníky.


ZÁSTAVA
Zástavou může být jakákoliv věc movitá nebo nemovitá, kterou si věřitel zajišťuje svoji pohledávku pro případ, že mu dlužník nesplní svůj dluh řádně a včas. Zástavní právo se zřizuje zástavní smlouvou nebo notářským zápisem. Například společnost NOVA leasing a.s. využívá zástavu movitého i nemovitého majetku jako zajišťovací prostředek pro poskytnutí financí svým klientům. Pokud potřebujete rychle získat peníze např. na předfinancování Vaší výroby nebo k úhradě závazků z podnikání, k nákupu nemovitosti či obchodního podílu a jednání s bankou se protahuje nebo bylo neúspěšné, můžete se obrátit na společnost NOVA leasing a.s., která vaší firmě proti zástavě movité věci (např. výrobní stroj, automobil atd.) příp. nemovitosti poskytne potřebné finance.


    Doufáme, že vám NOVA leasing tímto článkem pomohl a rozšířil obzory.
    Pro další zajímavé informace sledujte pravidelně náš blog nebo se podívejte přímo na naše stránky, kde najdete kompletní nabídku služeb pro získání nebankovní půjčky!

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními