Publikováno: 16.05.2017 11:55
(12 hlasů, průměr: 4.6 z 5)

Víte, že výpis z Centrální evidence exekucí můžete získat také na pobočkách České pošty?

Exekutorská komora České republiky ulehčuje přístup k informacím. A proto od 1. června 2016 zavedla možnost získání výpisu na pobočkách České pošty.

Samozřejmě se jedná o pobočky, které jsou zároveň kontaktním místem Czech POINT. Právě díky Czech POINTu je totiž výpis umožněn. A takových poboček je v České republice celkem 981, takže je velká pravděpodobnost, že se minimálně jedna nachází i v místě vašeho bydliště, případně jeho blízkosti.


Zjistěte, zda je na vás vypsaná nějaká exekuce

Díky výpisu z CEE můžete velmi jednoduše zjistit informace o konkrétních exekučních řízeních. Velmi jednoduše tak získáte přehled například o tom, v jakém stavu je vaše stávající exekuce a zda-li na vaši osobu nebyla nařízena exekuce nová. Stejně tak si můžete ověřit, který soudní exekutor byl ve vašem případě pověřen i které konkrétní vymáhané povinnosti se nařízení týká.


Informace, které můžete z výpisu získat:
  • nařízené exekuce na konkrétní subjekty,
  • předmět vymáhané povinnosti,
  • kdy byla exekuce nařízena,
  • pravomocné odložení exekuce,
  • zastavení exekuce.
Jistě vás bude zajímat i cena výpisu. Ta činí 50 Kč za jednu stranu.

Prověřte si své obchodní partnery, ať se nedostanete do problémů

Velkou výhodou jednoduché dostupnosti výpisu z CEE je také ověření solventnosti vašich obchodních partnerů, tedy osob, s kterými přicházíte do právních vztahů. Pokud je totiž na vašeho partnera uvalena exekuce, můžete se i vy dostat do značných problémů a ztrát. Proto buďte obezřetní a své obchodní partnery si vždy ověřte.Štítky: exekuce

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními