Publikováno: 04.01.2017 11:30
(11 hlasů, průměr: 5.0 z 5)

Zemědělské dotace – znáte podmínky pro poskytnutí dotací?

Pokud máte v zájmu žádat o dotace na zemědělství, jistě vás budou zajímat podmínky, které musíte jako žadatel splňovat.

Jako žadatel o dotaci musíte mít trvalý pobyt, případně sídlo společnosti na území České republiky. V případě že toto nesplňujete, je možné se prokázat oprávněním na podnikání na území našeho státu. Druhou důležitou podmínkou vztahující se k území České republiky je předmět vašeho podnikání. I ten se musí musí nacházet v ČR, není tedy možné dotovat zahraniční zemědělské projekty.

Zároveň není možné, aby o dotaci žádala společnost (která vznikla podle § 2716 zákona č. 89/2012 Sb. - případ, kdy se smlouvou zaváže několik osob ke sdružení a to za společným účelem činnosti nebo věci.) Zamítnutí žádosti je také u organizačních složek státu, příspěvkových organizací a například u subjektů v působnosti ministerstev.

Další podmínkou pro získání dotace na zemědělství je fakt, že subjekt v příslušném roce neobdržel úvěr s podporou Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, a. s., ani dotaci nebo příspěvek z rozpočtu Ministerstva zemědělství, dotace ze státního rozpočtu, fondu ČR nebo EU.
Pokud všechny tyto podmínky úspěšně splňujete, máte možnost podat si písemnou žádost na Státní zemědělský intervenční fond.Nacházíte se ve stavu, kdy máte dotaci schválenou, ale obdržení financí má stále zpoždění?
Brzdí zadržené dotace vaše podnikání?

Pomůžeme vám, stačí se ozvat a domluvit první konzultaci, která je zdarma.
Společně pak najdeme nejvhodnější řešení a poskytneme požadované finance, díky kterým toto období překonáte.

CHCI VYŘEŠIT PROBLÉM SE ZADRŽENOU DOTACÍ NA ZEMĚDĚLSTVÍ

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními